אף אחד לא חף מטעויות, אך כאשר  טעויות אנוש מתרחשות, יכול ויהיו להן השלכות מרחיקות לכת.

כספקים של שרותי ייעוץ, מכירה, התקנה ותחזוקה של מכונות לסוף קו אריזה, חזינו בטעויות רבות של מפעלים בתכנון וקביעה של הציוד והמכונות הדרושות עבור קווי האריזה. טעויות יכולות לבוא לידי ביטוי בבחירה לא נכונה של שיטת עבודה, ציוד לא מתאים או תחזוקה לא ראויה. הטעויות יכולות להתרחש במכונות חצי-אוטומטיות פשוטות, כמו גם בקווים אוטומטיים ומורכבים.

בעזרת הסתכלות נכונה ותכנון מתאים, תוכלו להימנע ברכישת הציוד הבאה מארבעת הטעויות הנפוצות שלהלן:

  1. לא להעביר לספק הציוד את כל המידע הרלוונטי

לא לספק כל מידע רלוונטי אודות, המוצר, האריזה, רצפת הייצור וכד׳ לספק השירותים והמכונות מבטיחה כי תהליך התכנון והרכישה של המכונה יהיה רצוף עליות ומורדות. מידע על סביבת הייצור, גודל האריזה, סוג האריזה, קצב העבודה הנדרש, יעדו הסופי של המוצר ועוד יכול לעזור לצייר את תמונת הדרישות ממערכת האריזה. מה שנראה כמו ידע בסיסי עבורך, עלול שלא להיות ברור עבורנו. מסמכים ושיתוף אינפורמציה הכרחיים לתכנון נכון של המערכת ולתקשורת מול ספק ויצרן המכונות.

  1. לא לשקול רכישה של ציוד אריזה יד שניה

לעיתים, רכישה של ציוד חדש יקר מידי עבור התקציב שלכם. רכש של ציוד יד שניה יכול להיות פתרון מושלם. עם זאת, זו משימה לא פשוטה למצוא ציוד אריזה יד שניה איכותי, לא כל שכן, מכונות שנמצאות תחת אחריות של היצרן. בנוסף, הציפייה שמכונה משומשת תשמר את אותם הביצועים של מכונה חדשה, יכולה לעיתים לגרום לאכזבה. זכור, כי קיימת סיבה מדוע המשתמש הקודם החליט למכור את המכונה וחשוב לוודא עם יצרן המכונות מי ספק השירותים עבורה. בדוק האם מערכות ההגנה של המכונה עומדות בתקנים המקובלים והאם מערכות השליטה על המכונה ניתנות לשדרוג. זכור, כי בד״כ תקבל בסופו של דבר את מה ששילמת עליו, וככל שהמכונה ישנה יותר, כך קשה ויקר יותר לקבל עליה שירות.

  1. לא להשתמש בשירותים של ספק המכונות הרשמי לאחר הרכישה

זה תמיד היה בצורה כלשהי כאב ראש, למה להשתמש בשרותי ההרכבה והתחזוקה של ספק ו/או יצרן המכונות עצמו? התשובה פשוטה, אף אחד לא מכיר את המוכנה והציוד כמו יצרן המכונות ונותני השירות הרשמיים שלו. למה להשתמש בשירותים של גוף שלישי ו/או עובדי מפעל להרכבה ותחזוקה של המכונות כאשר ספק המכונה בעצמו נותן שירותים אלו לאחר שלמד חודשים שלמים על המכונה אותה הרגע רכשתם.

בדומה, מדוע שלא תבקש מספק המכונות לבצע הדרכה לצוות הטכנאים שלך, כיצד להפעיל נכון את המכונה, כיצד ומתי לבצע עבודות תחזוקה וניקיון. ומה לגבי חלקי חילוף?

עבודה משותפת עם ספק ויצרן המכונה יאפשר עבודה חלקה ורציפה ללא תקלות מיותרות. ובסופו של דבר תחסוך אלפי שקלים במהלך הדרך.

  1. לא לחקור את יצרני וספקי הציוד והמכונות

אנו מאמינים כי רכש של מערכות אריזה דומה לגיוס של עובד חדש- מדובר על השקעה משמעותית. אנו ממליצים על תכנון של פגישה אחת לפחות אצל ספק המכונות לצורך התרשמות מהציוד המבוקש והיכולות. מפגשים מהסוג הזה הם יקרי ערך ביצירה ותחזוקה של תקשורת נכונה. ויתור על שלב זה עלולה לגרום לעיכובים מיותרים ושינויים בעלויות הפרויקט במהלך הדרך, או התאמות של התוכנית לצורך הוספה של פרטים אשר נשכחו.

בדומה, מומלץ להתייעץ עם חברות אשר עושות שימוש באותן מערכות או מכונות אריזה. חוות דעת ממפעלים המשתמשים במערכות דומות באופן קבוע תוביל ליצירת סביבת עבודה טובה יותר וביצועים אופטימליים מקו האריזה.

 

לסיכום, אין זה משנה אם קיים רצון להפוך את תהליכי האריזה במפעל לאוטומטיים לחלוטין או להחליף ציוד ישן או איטי, הימנעות מביצוע הטעויות הנ״ל תוביל לפרויקט מוצלח.

אם אתם נמצאים בתהליך תכנון של קו אריזה חדש, או מעוניינים להתייעץ בנושא, אנו נשמח להיות שותפים לדרך.

טל׳: 08-9215980, davik2@davik.co.il

 

TE-100  – סרט ביטחון עם פטנט ייחודי לעטיפת חומרים רגישים

סרטי ביטחון (Tamper Evident Tape) מבוססים על טכנולוגיה ידידותית למשתמש אך חדשנית, המאפשרת למשתמשים בהם לזהות אם נעשה ניסיון לפתוח אריזות המכילות חומרים רגישים, על-ידי ...
קרא עוד
Splice Detection Tape

פיתוח חדש של חברת דביק: דבק חיבורים המתגלה בגלאי מתכות

(עבור תעשיית הבדים הלא-ארוגים (non-wovens) בעוד שחיבור (SPLICE) בין גלילי הבד מאפשר עבודה רציפה ויעילה של קווי ייצור, מיקום החיבור מהווה למעשה חלק פגום של המוצר ויש ...
קרא עוד
כיצד-לבחור-מכונת-אריזה

אילו אפשרויות וסוגים של מכונות אריזה קיימים בשוק, ואילו צרכים הן פותרות

מכונות אריזה הן אלו שיבטיחו שהמוצר שלכם יגיע ליעדו בבטחה ולא ייפגע במהלך השינוע – מה שאומר שהלקוחות יפנו למערך שירות הלקוחות שלכם עוד לפני שניסו את המוצר. ...
קרא עוד

4 דגשים לרכישה נכונה של מכונות אריזה

אף אחד לא חף מטעויות, אך כאשר  טעויות אנוש מתרחשות, יכול ויהיו להן השלכות מרחיקות לכת. כספקים של שרותי ייעוץ, מכירה, התקנה ותחזוקה של מכונות לסוף קו אריזה , חזינו ...
קרא עוד

סרט הדבקה – PSA Tape

סרט הדבקה - הרבה לקוחות שואלים אותנו, מה זה סרטי הדבקה מסוג PSA ? PSA- Pressure Sensitive Adhesive הוא סוג הדבק העיקרי המשמש לייצור סרטי הדבקה ומדבקות. אנו נפגשים עם דבקים אלו ...
קרא עוד
https://www.davik.co.il/wp-content/themes/davik-th
WhatsApp chat